• Złota polska jesień jest jedyna w swoim rodzaju - to czas, kiedy można uchwycić niezwykłe bogactwo kolorów w otaczającym nas świecie. Paleta ciepłych czerwonych, pomarańczowych i żółtych barw zachwyca, inspiruje do powstania wspaniałych prac plastycznych.           W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy X edycję konkursu plastycznego „Polska - Moja Ojczyzna” pt. „Polska Złota Jesień”,                         a współorganizatorem był Pan Grzegorz Pietruczuk Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Celem konkursu było budzenie uczuć patriotycznych, poznawanie swojego dziedzictwa, przybliżanie krajobrazu Polski, wzbudzanie wrażliwości na piękno naszego kraju, rozwijanie twórczości plastycznej dzieci. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej według własnego pomysłu, techniką dowolną z dowolnych materiałów i zastosowaniem różnorodnych technik.

W konkursie wzięło udział 21 placówek i 126 dzieci. Prace dostarczone do naszego przedszkola były bardzo ciekawe, różnorodne          i wykonane wieloma technikami, z użyciem przeróżnych materiałów (np. pestki dyni, płatki kosmetyczne, suche liście). Inspiracją do prac były kolory jesieni, które zostały wykorzystane w pracach tj. wszelkie odcienie czerwieni, zieleni, brązu i żółtego.

Wszystkie prace są niezwykle ciekawe, przybliżają nam krajobraz Polski i pobudzają wyobraźnię. Uwrażliwiają nas na piękno polskiej przyrody. Są również inspiracją dla naszych nauczycieli do dalszej pracy z dziećmi.